Subiect: Doamne ajuta
View Single Post
  #16  
Vechi 30.09.2008, 18:42:37
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nevrednic
Nu consider ca fusta trebuie sa fie neaparat lunga de sa mature pamantul. Important e sa acopere genunchii (sau sa aiba o lungime decenta), sa nu lase sa se vada cea ce are voie doar barbatul femeii respective sa vada. Mai e si problema taliei... fuste si geansi cu talie joase, de ti-e mai mare dragul cand trece fata/femeia si se apleaca la slujbe de se vad toate cele burice, piei si alte cele... Doamne iarta-ma!
Sau cu pletele in vant de nu stii ce sa faci la Sfanta Inviere ca sa nu ia foc parul...

E vorba de un cod de conduita tot spre binele nostru, al crestinilor. Silverstar, inchiputieti tu te rog cum ar fi sa intri intr-o biserica si sa fie femeile imbracate numai cu rochite transparete sau scurte, cu bretele de se vede pana la buric sau sa vezi ca nu se mai termina piciorul, fardate si alte cele. Sau sa vezi barbati veniti ca la plaja, cu pantaloni scurti, tinuti de bretele, cu ochelari si palarie de soare... Ai mai putea sa te reculegi? Se te duci sa te inchini si sa fii cu gandul la sfanta Liturghie?
Stii ce? Lucrez in invatamant, salariul e prea mic pentru cheltuielile la care ne condamna guvernantii luna de luna. Ma imbrac cu pantaloni de blugi pentru ca e cel mai rezistent material. Sunt ani multi de cand nu mi-am mai permis o fusta sau o rochie. Nu ca n-as vrea, nu am cu ce sa-mi cumpar.
Dar, am inteles ca-n primavara guvernul o sa ne dea 150 de euro pentru imbracaminte si atunci poate o sa-mi iau o fusta decenta... Iti place ce auzi spus de un intelectual? Aici ne-a adus guvernul...
Reply With Quote