View Single Post
  #4  
Vechi 22.08.2010, 23:31:59
I.Calin's Avatar
I.Calin I.Calin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.08.2010
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 822
Implicit

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Cu tristete pot sa afirm ca personal cunosc doua tinere cu personalitate multipla.
I.Calin. ai definit cum nu se poate mai bine cauzele si manifestarile unei asemenea persoane. Nu am putere sa detailez acum, aici dar am vazut si traiesc alaturi de ele. Cu multa rugaciune, cu post, cu sfinte slujbe de Maslu situatia s-a mai schimbat, apoi a revenit mult mai accentuata dar una dintre tinere tocmai am aflat ca a reusit sa se lase de fumat si dupa vreo doi ani a reusit sa se spovedeasca si sa se impartaseasca. Vizibila schimbare in bine! Parintii sunt perseverenti in ai acorda tot ajutorul.
Chiar aș dori să cunosc mai multe detalii din experiențe reale. Când vei avea vreme și dispoziție sufletească, desigur. Eu sunt doar la nivelul speculațiilor teoretice și cred pe cuvânt ceea ce spui. Dumnezeu să le ajute!
__________________
Mulțumescu-Ți Ție, Doamne, pentru toate, pentru fiecare zi și pentru moartea ce va veni, Te ascult, Doamne și nici măcar după ascultare, nu-mi da mie, ci numai după voia Ta, ajută-mi părtaș să fiu binecuvântărilor Tale, acum și întru împărăția Ta. Amin.
Reply With Quote