View Single Post
  #99  
Vechi 17.04.2014, 14:33:44
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Annyta Vezi mesajul
Vorba-i una, fapta e alta. Adică e nevoie de fapte.

Iar Alin nu e nici spălat pe creier, nici singurul care îți atrage atenția că metoda aceasta, de copy/paste, nu e nici convingătoare, nici de un deosebit folos, și nici nu îți creează o imagine prea strălucită...

Și, așa cum spunea Părintele Rafail Noica, Adevărul nu are nevoie să fie apărat de către noi, ci noi avem nevoie să fim apărați de Adevăr...
-si asta e fapta ca marturisesti,sau ca citesti din sfinti e considerata o fapta buna,sau cea maiu mare fapta buna e rugaciunea

-e spalat pe creier pt ca e cu comunismul,e intunecat la minte si nu accepta adevarul si s-a luat de marii duhovnici; deci e el mai destept si mai luminat decat marii duhovnici; sa tecem din gura si sa-i dam dreptate ?
-pai mai postez si eu articole ca eu gandesc ca le citim si apoi discutam pe subiect,sau dupa ce am citit din carti ,mai dam citate din sfinti..sau e bine sa vina AlinB cu argumentele lui destepte dar care nu sunt dintr-un suflet luminat ci doar din propria lui minte, si sa se ia si de duhovnici

-noi trebuie sa fim aparati de adevar dar atunci daca taceau din gura sfintii nu se mai combateau ereziile,sau daca tacea din gura P Arsenie Papacioc multi acceptau erezia ecumenista
-deci trebuie si marturisire,si comunicare si informare...
Reply With Quote