View Single Post
  #10  
Vechi 15.07.2017, 14:13:33
SerOund SerOund is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.07.2017
Mesaje: 31
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Ba da, Dumnezeu ti-a dat un semn, dar tu tocmai l-ai contrazis. De fapt nu tu ai contrazis ci cel care te domina, ca tu faci ce vrea el.
Nu ma simt dominat de nimeni. Jocurile sunt o actiune care-ti place sa o faci. Ca mersul pe bicicleta. Mersul pe bicicleta e pacat? Atunci nu cred ca este sa conduci o masina in Need For Speed sau Project Cars. In plus sunt nise pixeli ,care ,prin ideea lor te pot influenta ,dar sa fii influentat de jocuri trebuie sa ai o boala mintala si eventual sa-ti fie interzise (hmm ,e cool cum calc oameni in GTA ,hai sa fac si eu ,maine fur un camion). Tu cu ce te distrezi? Nu spune citind ca ma omori. Esti de moda veche si asta-basta. Daca ar fi cum zici tu ,70% din populatia omenirii ar intra in iad.
Uita-te aici cati oameni se joaca acum : http://store.steampowered.com/stats/?l=romanian
si asta e doar o platforma ,numita steam. Sa luam in calcul si Riot Games ,EA Games ,Ubisoft se fac 20-30 milioane de oameni.
Bibilia nu POMENESTE de jocuri video. Intr-un joc pot vizita America de nord in The Crew ,pe cand sa ajung acolo am nevoie de o gramada de bani si de timp. Cum am zis ,imbunatateste si engleza foarte mult. Jocurile au un mare impact in viata ta ca om ,acum depinde daca stii sa iei ce e bun de la ele ,nu ce e rau.
Reply With Quote