View Single Post
  #31  
Vechi 23.06.2016, 12:11:04
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florinvs Vezi mesajul
In concluzie

-Nu am nimic a le reprosa si i consider eroi (care ar merita statuie), generalilor Stefan Gusa si Iulian Vlad! Prin eforturile acestor doi oameni, s-a evitat razboiul civil spre care se indrepta atunci Romania.
Care razboi civil? N-am fost nici macar pe departe aproape de razboi civil.

Daca nu era manipularea lui Iliescu & echipa cu "salvati revolutia" nici macar nu se impuscau 2-3 zile romanii degeaba intre ei, stateau cuminti acasa si militarii in garnizoane si totul era in regula.

Desigur, Ceausescu murea oricum, cu sau fara mascarada de proces.

Citat:
Ei au cautat sa puna ordine, sa limiteze si sa opreasca raspandirea unor zvonuri distructive lansate prin TVR, sa stopeze haosul de atunci!
Serios? Cum s-a intamplat asta? Prin masurile imaginare luate, au murit "doar" 999 romani in loc de 1000?

Citat:
-Singurul lucru care poate fi reprosat generalului Victor Atanasie Stanculescu este aceea mascarada de proces si executia sotilor Ceausescu.
Ca si lui Iliescu: "Singurul aici, singurul dincolo, singurul dincoace..".
Mai o lovitura de stat, mai o mineriada, mai o distrugere a CAP -urilor, a industriei romanesti, sabotarea economiei in general .... stii tu, chestiile pentru care a fost executat Ceausescu.

In rest nimic, totul ireprosabil,

Citat:
-Pe asa-zisul general Nicolau Militaru, pe Silviu Brucan si pe asa-zisul amiral Emil Cico Dumitrescu - au fost agenti sovietici dovediti, fiind tradatori de tara, care ar fi meritat pedeapsa cu moartea.
Pai da, trebuie sa fie si niste tapi ispasitori.

Citat:
-Lui Ion Iliescu i se pot reprosa cateva lucruri (am aratat mai sus), insa NU sunt de acord cu a-l considera criminal, tradator sau alte prostii si baliverne!
Cui ii pasa cu ce esti tu de acord sau nu?

Ai dovedit deja "calitatea" gandirii.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 23.06.2016 at 12:13:49.