View Single Post
  #2  
Vechi 15.05.2023, 14:48:35
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.994
Implicit

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul

Invit pe alții să discutăm despre aceste lucruri, dar în același timp precizez că voi mai aduce câteva adăugiri cu privire la o evaluare a situației potrivit statutului la zi al Bisericii Ortodoxe Române, pentru a încerca să evaluăm și cam cât de grav este încălcat acest statut atât de autorități bisericești, dar și de credincioși.
Sunt interesante subiectele pe care le propui, din ce înțeleg eu când completezi cererea pt ora de religie specifici cultul, ortodox, romano-catolic, cred că și pt cultul baptist se poate face oră de religie.
Deci dacă se face religie lutherană posibil că sunt copii cu cel puțin un părinte sau un bunic lutheran, dar tot de părinți depinde cum fac cerere.

ÎPS Streza nu are ce să facă atât timp cât românii trădători votează FDGR în Sibiu, e vorba de sufletul de slugă a celui care ține acest partid la putere în Sibiu de peste 20 de ani.

Vina e a părinților care votează FDGR, a Sibienilor care nu merg la vot sau își anulează votul și lasă FDGR să câștige prin pasivismul lor și a părinților care chinuie copiii la școli cu predare în limba germană, unii ajung drogați sau ca vai de ei, nu e o garanție că vor avea succes în viață toți care fac germană intensiv.

Soluția e să distrugem la vot FDGR la Sibiu, experimentul Dominic Fritz la Timișoara, experminentul Clotilde Armand la Sectorul 1, facem ce facem și tot la vot se va ajunge pt că e singura șansă să-i vidanjezi democratic și să-i trimiți și în cercetare penală pt corupție, în mod sigur au făcut mișmașuri și deturnări de fonduri sau au vreun abuz în serviciu.

Din ce am înțeles eu când era impostorul de Iohannis primar la Sibiu, doar doi jurnaliști incomozi au avut curaj să i se opună Dan Tomozei și Albin (parcă) care a și decedat.

Zicea Tomozei că a rămas fără publicitate și avea zile când nu mânca pt că se lua de matrapazlâcurile lui Iohannis, a trebuit să emigreze.

Într-o întâlnire cu Victor Ponta i-a transmis textual că dacă Iohannis nu e oprit prin justiție va câștiga prezidențialele, și Ponta i-a râs în nas, e un interviu la Cristoiu.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 15.05.2023 at 14:54:51.
Reply With Quote