View Single Post
  #4  
Vechi 09.03.2009, 20:29:41
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Doamne ajuta!, Acum 10 minute am primit un telefon de la o buna prietena, care m-a rugat sa sun pe la manastiri si prieteni sa-l pomeneasca pe REMUS, un baiat tanar de 34 ani, abolvent al Conservatorului, cantor la o biserica din orasul Lugoj, care acum o ora s-a aruncat de la et.5 si este intr-o stare foarte grava. Ieri a vorbit cu mama lui ( din Timisoara ) la telefon si nu avea nici o problema. Acum e cu mama FELICIA la spital, amandoi intr-o stare grava. Va rog din suflet, spuneti o rugaciune pentru amandoi, sa-i ajute Maica Domnului si sa inlesnesca mila si ajutor la bunul Dumnezeu, sa-i salveze din marea ispita prin care trec.
Cum am noi vesti am sa va anunt. Ma iertati de indrazneala, dar stiu ca daca mai multa lume se roaga deodata pentru un suflet pierdut, se pot intampla si minuni.
Dar mama de ce este în stare gravă? Probabil din cauza supărării.
Doamne Iisuse Hristoase fiul lui Dumnezeu miluiește pe robii tăi Remus și Felicia,alungă de la ei toată ispita și-i umple de bunatatea milei tale dă-le șansa mântuirii și nu lăsa să piară două suflete căci tu Doamne nu vrei moartea păcătoșilor ci să se îintoarcă și să fie vii.Cei 4o de sfinți sărbătoriți astăzi rugați-vă lui Dumnezeu pentru ei.
Reply With Quote