View Single Post
  #13  
Vechi 04.05.2011, 09:12:00
Claudiu_Zel Claudiu_Zel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 11.03.2011
Mesaje: 18
Implicit

Sunt foarte deacord cu ce zici ... Si eu sunt de parere ca lumea se afla intr-un ciclu si ca ceea ce numim noi evolutie, e doar o iluzie. Eu prefer sa ii zic dinamica umanitatii, o punte intre trecut, prezent si viitor. Cel ce a inventat automobilul nu e superior fata de cel ce a inventat roata, insa toate sunt legate intre ele, umanitatea se alimenteaza continuu din mostenirea celor ce au fost. Acest lucru eu cred ca simbolizeaza faptul ca cei ce au fost exista in continuare si privesc cu bucurie sau dezamagiti la felul cum apreciem munca lor pe acest pamant. E greu sa pierzi pe cineva drag, insa trebuie sa ne depasim conditia si prin suferinta pierderii persoanei iubite ni se arata clar la orizont un liman, un refugiu care ne cheama sa depasim barierele umane ... CREDINTA. Toate sunt a lui Dumnezeu, si viata si moartea, iar celor iubiti eu zic ca e bine sa le spunem o vorba cat inca mai apucam: ''daca plec de aici, nu te intrista, caci daca ajung acolo sus sa sti ca o sa iti pastrez un loc''.

Unii asteapta sa ii salveze extraterestii, eu stiu ca orice as face, trebuie pana la urma sa impart cu viermii bucata asta de carne care ma imbraca.
Reply With Quote