View Single Post
  #2  
Vechi 26.09.2008, 22:03:12
achimovjan
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de livadarufelix
Pana la urma fratele meu student la teologie si viitor preot si-a gasit o fata cu un suflet minunat. E credincioasa tine post si e foarte sufletista. Vara viitoare se vor casatori. Ea i-a spus ca s-a mai culcat inainte cu mai multi baieti (asta mi-a spus el mie ca intre frati). Mi-a mai spus ca el si-a dorit sa cunoasca asa o fata care sa vrea sa puna inceput bun in viata ei si sa fie credincioasa.A vorbit cu duhovnicul si i-a spus ca nu are importanta daca fata si-a inceput viata sexuala inainte de casatorie atat timp cat pe viitor e hotarata sa-si vada de familia ei. El ca viitor preot nu isi va incepe viata sexuala decat dupa casatorie.Mi-a mai spus ca ii va face inainte de casatorie destule analize ca sa nu fie probleme si spera sa aiba o casnicie fericita. Credeti ca ar trebui sa intervin in vre-un fel daca imi sta in putinta pentru a impiedica aceasta casatorie?
Sa impiedici aceasta casatorie?Pai doar nu esti Dumnezeu?Cum poti sa gandesti asa ceva despre fratele tau?El este hotyarat sa se insoare,si tu te ontrebi daca nu cumva sa-l impiedici?Vrei sa-i distrugi viata?mai bine iti vezi de viata ta,si-l lasi pe el sa vada de a lui.
Reply With Quote