View Single Post
  #13  
Vechi 09.12.2010, 16:00:48
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de OmuBun Vezi mesajul
Daca exista? Se spune ca daca ar fi sa-i vedem ar fi precum picaturile de ploaie densa. Noi suntem mult prea plini de pacate si slabiciuni ca sa ingaduie Dumnezeu sa-i vedem. Oricum, pana si vederea lor, face parte din chinurile iadului. Si totusi, acelor oameni care nu mai pacatuiesc nici macar cu gandul si care au multe daruri de la Dumnezeu, li se ingaduie nu numai sa-i vada, dar sa se lupte pe fata cu ei. Am citit destul de frecvent in vietile unor sfinti despre astfel de intamplari si nu mai stiu daca la Sf. Antonie cel mare (care a scris, cred, cel mai mult despre "relatia" lui cu "cei nevazuti"), sau la un alt sfant, a venit insasi Sf. Fecioara sa-l roage sa-i elibereze pe diavolii care erau pusi la munci istovitoare, sa are cu plugul sau sa faca nu-stiu-ce alte treburi care erau grele si pentru animalele obisnuite cu astfel de munci.
=)) ce tare, i-a chinuit bine pe draci. Dar de ce l-a rugat Fecioara Maria să-i elibereze? Că oricum nu o să-i fie niciodată recunoscători Sf. Fecioare.
Reply With Quote