View Single Post
  #3  
Vechi 31.08.2009, 23:29:52
ElusiveWolf ElusiveWolf is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 31.08.2009
Mesaje: 14
Implicit

Imi pare rau ca ai inteles gresit ceea ce doream sa evidentiez . Nu am lansat ipoteze incuietoare ci ipotezele care ma tulbura pe mine. Am comentat ceea ce mi se parea ca nu se potriveste nu ceea ce vreau sa afirm ca fiind corect. Nu am treaba cu pregatirea teologica a nimanui ci mai degraba cu propria mea pregatire, care trebuie sa recunosc nu se compara cu cea a multora de pe aici, dar cum nu prea am cu cine sa discut treburile astea credeam ca pe aici se va gasi cineva care sa ma "lumineze oarcum". Treaba cu "ti-am spus, dn'zeu nu exista" e total gresita. Ideea ar fi ca eu sa ajung la concluzia: "ti-am zis ca exista".

Cat despre aer...Daca stau sa ma gandesc are o definitie asemanatoare cu cea a lui dn'zeu: cum arata? habar nu am pt ca practic nu il vad.
voi spuneti ca dumnezeu e peste tot deci... il inspir....dar...nu stiu cum arata.
Pentru aer exista totusi o definitie : este un amestec de 7 gaze(parca asa era la chimie) printre care si oxigenul...acopera pamantul ca o patura si il simtim atunci cand bate vantul...Acum...pe Dumnezeu nu il simt cand bate vantul. Care este definitia lui?
Reply With Quote