View Single Post
  #198  
Vechi 21.09.2011, 19:19:18
MariS_'s Avatar
MariS_ MariS_ is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.10.2009
Locație: Religie: creștin
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Dezbinarile nu sunt de azi de ieri , frate oricine ai fi ! Sa nu uitam , si sa fim cinstiti fata de noi insine si sa recunoastem ca avem fiecare contributia noastra la aceasta dezbinare !
Nu uita , te rog , cand ai vrut sa pleci de aici , un intreg thread a fost deschis pe tema asta jenanta pana la urma ! Dezbinarea o facem noi , frate ! Revolta , tot noi ! Ne suparam , o parte din noi , ne luam lopetica , galetusa , si plecam , asteptand reactia "copiilor " cu care ne-am "jucat ! Pai , ori suntem smeriti , ori nu ! Ori suntem buni , ori nu ! Atitudinea asta de revolta NE APARTINE , si uitam ca acest spatiu virtual nu ni l-a bagat nimeni pe gat , dar tot noi ne "revoltam " inpotriva lui , ne suparam , trantim , bufnim , plangem , ca apoi sa revenim mult mai "intelepti". E , uite lipsa asta de verticalitate nu-mi place deloc , precum si obsesia asta de a-ti crea conturi duble , jucand murdar si fara rost ! Adminul a gresit de asta data , caci trebuia sa astepte pana maine sa vada lista celor "smeriti " si "ascultatori " care se retrag , caci acum multi din ei , ba se ascund , ba o dau cotita , sau mai stiu eu ce ! Daca aici , nu avem cuvant , atunci in viata reala suntem PRAF ! Asa sa sti !
Da, e posibil sa ai dreptate si sa am si eu o mare parte din vina. Nu o sa zic ca sunt fara de pacat. Inteleg ca esti suparat, poate pe drept, de-asta si te rog sa ma ierti daca ti-am gresit cu ceva. Poate ar fi fost mai bine sa ma fi retras atunci, recunosc.
Har, smerenie si jertfa de sine.
__________________
Făcutu-ți-s-a ocara ca și lauda, paguba precum câștigul și străinul ca fratele?
Cum nu înțelegeți că nu despre pâini v-am zis? Ci feriți-vă de aluatul fariseilor și al saducheilor! (Matei 16:11)
Omul deține atâta Adevăr câtă Iubire dăruie.