Subiect: Ce poate fi?
View Single Post
  #5  
Vechi 24.08.2006, 09:31:59
daliapantelimon daliapantelimon is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.10.2005
Mesaje: 124
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iliecata2003
Am avut aseara o senzatie f ciudata. De ani de zile incercam sa avem un bebe, fara rezultat deocamdata.
Aseara m-am apucat sa citesc Acatistul Sf Parinti Ioachim si Ana (pe care il mai citisem inainte, dar fara lumanare si tamaie). Am aprins lumanarea si tamaia, si dupa ce am terminat m-a sunat sotul meu, care este plecat la niste cursuri la mare toata saptamana. Cred ca a simtit ca ma rugam pt noi si a vrut sa stie cum ma simt, de parca ar fi avut o presimtire.
Dupa ce am inchis telefonul am inceput sa citesc Acatistul Sf Stelian si am mai aprins niste tamaie luata de la Manastire de la Curtea de Arges. Dintr-o data am inceput sa transpir si aveam senzatia ca ceva vrea sa ma opreasca sa ma mai rog. Nu mai vedeam bine ce citeam, ma balbaiam cand citeam, etc. Mi-am pus toata credinta si am terminat rugaciunea si apoi toata senzatia a disparut. Treaba este ca m-am speriat f tare si mi-e frica sa nu mi se intample si in seara asta la fel.
O doamna mai in varsta mi-a spus ca pot fi forte rele. Nu stiu ce anume poate fi, dar in seara asta vreau sa il sun pe un calugar de la Manastirea Frasinei sa imi spuna ce sa fac.
Voi ce credeti ca poate fi?
fii linistita, sunt simple ispite, ca pe cel cu codita il arde rugaciunea ta. linisteste-te, se poate intampla la multi. Tu staruieste in rugaciune si nu cauta stari inalte. Asa iti va arata Dumnezeu ce e de facut in continuare.
Reply With Quote