View Single Post
  #20  
Vechi 16.01.2014, 09:02:21
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.231
Implicit

de acord cu voi.
Recunosc ca am auzit asta (adica, cu toate ca are iubit, vrea sa iasa si cu altul/altii) chiar de la cunostiinte ceva mai apropiate. Si daca ii zici sa se trezeasca la realitate, ca nu e bine ce vrea sa face, ca poate o peteste si ea, se supara si nu mai vorbeste cu tine.
Si barbatii vorbesc din astea cu amicii lor, dar demulte oi la baieti totul se opreste la vorbit; vorbesc si ei sa nu pice de fraieri sau mai stiu eu ce... Sunt cazuri si cazuri, dar ca sa cunosti putin o persoana, trebuie sa ii acorzi putin timp, nu sa cataloghezi din start. Sunt persoane care par cu nasul pe sus, dar de fapt sunt niste persoane de nota 10.

E vorba aici si de maturizare, cred eu. O persoana care s-a maturizat din punct de vedere psihic (assta se poate intampla si abia la 30 si eva de ani, sau niciodata, sau poate chiar la 17-18 ani) deja nu se mai gandeste doar la inselat, la bani, la averi si la bunastare. Prioritatile se schimba, omenii se schimba, dar niciodata nu se schimba din senin fara a avea vreun motiv sa o faca; ori au patit ceva, ori au ajuns la o anumita varsta, ori undeva, ceva, nu merge bine, ori isi dau seama ca nu ajung nicaieri cu comportamentul actual etc.....

Si cum ziceam, oameni sinceri exista; dar sar mai greu in ochi.
Reply With Quote