View Single Post
  #149  
Vechi 01.04.2014, 20:08:31
oaie_cugetatoare oaie_cugetatoare is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MadnZz Vezi mesajul
Unor oameni le trebuie sa si verifice ce este si ce nu este, am fost ateu pana sa descopar reiki sa stii. Mi.a trebuit pur si simplu un motiv sa pot atinge acest prag. Viata mea de atunci s.a indreptat catre una mult mai buna, catre smerenie si iubire neconditionata catre fiecare, nu exista nimic dracesc in arhangheli, si dracii nu vindeca, nu au puterea asta asupra omenirii. Stiu sa fac diferenta intre un inger care ma insoteste sau un drac care imi poarta sambetele, pe care am invatat sa.l alung ! Sa stiti ca vindecarea prin canal de lumina prin palmele terapeutuli o facea si Iisus, si chiar el a zis " adevarat va spun, ce fac eu puteti face si voi, daca nu chiar mai bine'. Deschidetiva ochii dragi credinciosi catre toate minunile facute de Dumnezeu prin oameni de rand, ca mine, ca tine, ca el, ea.... Sa nu credeti ca numai unii au access la iluminare si revelatie divina.Nu asteptati sa va cada banana in gura din copac, munciti pt asta ! Dumnezeu face cuib doar la barza chioara, noi suntem parte din Dumnezeu, fiinte divine infinite, el vrea sa muncim si singuri sa ne facem viata frumoasa, nu numai sa il rugam toata ziua ca sa primim detoate. :D .
Daca vreti sa stiti mai multe... Uitativa la maestrul Lin Kai Ting al ChiKungului, el nu este crestin dar face "minuni", si stie mai mult ca sigur cine a fost Iisus Hristos, si il iubeste lafel de mult cum iubeste oamenii si viata in sine :)
De curiozitate, tu cati ani ?
Reply With Quote