Subiect: Talcuire vis
View Single Post
  #102  
Vechi 25.11.2021, 18:27:35
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.288
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Ca sa vezi ce om esti Moroncele.

Esti pe forumul asta si o faci pe oita blanda.

Si in spate ne faci haita, ne faci necredinciosi, ne osandesti, ne faci in toate felurile...


Ce suflet plin de mizerie ai. Ce duhoare ai in sufletul tau... Judecata si osandire.

Ti-e plina inima de mizerie. De murdarie.


Tu chiar nu vezi ca pe masura ce vorbesti se citesc toate despre tine?
Io va fac? Pai mereu v-ati strans impotriva Trambitelor si ati santajat emotional adminul speriindu-l ca sunteti victime si ca-s blasfemietor si ca distrug ortodoxia pana a pus botul si m-a banat de cateva ori.

Nu te-ai prins ca acum incerc sa va pazesc ca sa nu cadeti in recidiva?
Inima mea va iarta caci desi e rea si murdara asa cum zici o pun sa ierte precum am fost iertat mereu ca sa implinim macar rugaciunea Domneasca.

Nu eu va fac in vreun fel ci faptele voastre pripite, sa nu zic rele, io doar va arat oglinda adevarului Adevarat in care nicicum nu vreti sa va priviti ca sa nu va fie voua mai rau, caci faptele omului pripit ce se crede smintisor cele de pe urma se fac mai rele ca cele dintai daca omul cauta sa stranga averi uitand de Dumnezeu si de grija de suflet uitand pentru a se lauda ca smintisorul ca slujeste toate grijile si razbunarile lumii.

”...că iată ce face omul pe pământ! El strânge comori, și nu știe cui le adună, precum este scris, că pierde apoi tot ce-și strânge, pierde ca și sluga aceea care, lucrând într-o zi la un om înstărit, s-a căpătat seara cu o cofiță de lapte ca să-l aibă de hrană acasă și i-a spus omul bogat: „Roagă-te să-l înmulțească Domnul”, și ducându-se l-a pus la foc să-l fiarbă, iar când dădea să fiarbă a dat pe foc, iar el striga bucurându-se și rugându-se: „Sporește-l, Doamne!”, o, și a sporit pentru foc. Iată, așa e cu bogățiile, și nu știe omul de ce le strânge, bietul de el, și uită el de Dumnezeu și uită de suflet și uită de viață, până ce se sfârșesc toate bucuriile, până ce dă totul în foc. ...”

Pai asta ti-am cerut mereu sa va paziti sa nu cumva sa cadeti in caraiala pripita, in para si barfa la idoli, in dezvinovatire si acuzare furioasa pripita si in procesomanie si justitiopatie ca nu cumva sa impliniti sentintele cele rele, exclusivismul, datul la draci, blestemul, crima, ispitirea si lepadarea de Dumnezeu sau hula si antihrismul ori neiubirea de Dumnezeu si de frati pentru mituirea demonizanta a trufiei si satanizarii.

Vad ca iar o dai la intors si acuma zici ca io va judec si va condamn.
Doamne fereste, nu va judec ci doar marturisesc adevarul constatand ca sunteti pripiti si nepasatori de suflet si ca va imbatati cu apa chioara tot lovind in Trambite crezand ca aduceti jertfe lui Dumnezeu si mare slujire (defapt slugarnicie) mai marilor vostrii-nostrii (defapt in partea lor gresita in care se pripesc).

N-ai vrea sa te reintorci la subiect si sa prezinti un vis, o vedenie, o intamplare reale, o poveste cu talc din viata ta? Asta e subiectul threadului deschis de @Amiel25.

A deschis subiectul si acuma vad ca a disparut. Cand iata cat de frumos a visat:

”M-am trezit plutind deasupra pamantului, in fata mea se afla un om pe cruce, acest om cand m-a vazut, s-a uitat direct in ochii mei. Trupul lui era prin de sange si rani, peste tot sange si rani. S-a uitat fix in ochii mei, nu pot sa descriu acel sentiment. Apoi acest om s-a uitat catre cer si a inceput sa rosteasca aceste cuvinte neincetat: Tata, Tata, Tata, Tata....; Ne aflam pe un deal stancos, la ceva pasi distanta se aflau doi soldati romani. Langa acest om pe cruce, a aparut de nicaieri, un om murdar, aceasta a inceput sa-si bata joc de omul de pe cruce si sa-l faca in toate felurile, razand cu gura pana la urechi de suferinta lui. Fiind reperat de acei doi soldati, acesl om nebun a fugit, dar a fost prins si ucis. Soldatii romani aveau o pantera cu ei si i-au dat drumul, aceasta a fugit dupa acel om nebun si i-a rupt capul. Era sange peste tot, soldatii romani vazand totul, s-au intors la cel om pe cruce. Dintr-o data observ ceva incredibil, in locul unde era capul acelui om, apare un cap translucent ce semana cu capul unei vulpe. In jurul acestui cap de vulpe radia o lumina ce parea falsa, adica nu era lumina, lumina. Apoi corpul decapitat se ridica, avand capul de vulpe si se duce la acel om pe cruce. Ajuns acolo, ii arata acelui om pe cruce tot felul de imagini si ii spune: Iti voi da toata lumea si tot ce este in ea, totul este al tau, comori, popoare, putere, doar sa mi te inchini; apoi face un truc si mai puternic, il vindeca pe omul de pe cruce, il aduce cu picioarele pe pamant si ii spune ca are si putere de vindecare. In tot acest timp, omul de pe cruce se uita neincetat catre cer si roseste fara oprire: Tata, Tata, Tata, Tata, Tata...; Dintr-o data, acest om se gaseste inapoi pe cruce, avand toate ranile si plin de sange, era doar o iluzie, un truc. Si asa s-a terminat visul meu. Unde se afla acest om pe cruce, pe acel deal stancos, nu mai era nimeni, doar soldatii romani si acel om nebun care apoi a avut capul de vulpe, in jur, cerul era intunecat si se auzeau tunete de peste tot. Mai jos de acolo, cerul era de un albastru minunat si iarba era asa de frumoasa cum nu am vazut niciodata. Am simtit ca ce am vazut eu s-a intamplat la nivel spiritul, nu in realitea materiala.”

Din visul asta mie mi-e clar ca satana e un duh desfrant, mincinos si viclean ce se poate materializa in orice inclusiv sa para om, un fel de zeus din legendele olimpului care viola fetele frumoase ale oamenilor dandu-se tanar, bland, print, frumos, intelpt... cand defapt e un capcaun ipocrit si crud, foarte rau si disrugator de comuniune cu Dumnezeu, dezbinator.

Practic @Amiel a visat golgota si ispitirea Domnului. A si fost un film similar pe tema asta cand satana, o fetita blonda-roscata frumoasa a reusit sa-L ispiteasca pe Dumnezeu incat s-a dat jos de pe Cruce in ultima ora si apoi a trait multi ani impreuna cu ea intemeind o familie cu multi copii si doar faptul ca au intrat cumva apostolii in viata virtuala paralela a Lui si l-au mustrat si i-au cerut sa se tina de Cuvant a facut ca Iisus sa revina pe Cruce si realitatea virtuala paralela sa devina doar o ispita de cosmar biruita si totul sa se deruleze mai departe asa cum a cerut Tatal si asa cum stim ca s-a intamplat.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 25.11.2021 at 18:37:37.
Reply With Quote