View Single Post
  #8  
Vechi 17.04.2007, 16:42:59
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Saurian
Hristos a inviat! Si eu sunt alaturi de voi! Hristos si Maica Sa sa va aiba in paza.

"In lume necazuri veti avea dar indrazniti, Eu am biruit lumea!" ( Ioan XVI, 33 )
"Oamenii aceștia sunt niște apostoli mincinoși, niște lucrători înșelători, care se prefac
în apostoli ai lui Hristos. Și nu este de mirare, căci chiar Satana se preface într-un înger de
lumină. Nu este mare lucru dar, dacă și slujitorii lui se prefac în slujitori ai neprihănirii.
Sfârșitul lor va fi după faptele lor" (2 Corinteni 11:13-15).

Nu vă aduceți aminte cum vă spuneam lucrurile acestea, când eram încă la voi? Și
acum știți bine ce-l oprește ca să nu se descopere decât la vremea lui. Căci taina fărădelegii
a și început să lucreze; trebuie numai ca cel ce o oprește acum să fie luat din drumul ei. Și
atunci se va arăta acel Nelegiuit, pe care Domnul Isus îl va nimici cu suflarea gurii Sale,
și-l va prăpădi cu arătarea venirii Sale. Arătarea lui se va face prin puterea Satanei, cu tot
felul de minuni, de semne și puteri mincinoase, și cu toate amăgelile nelegiuirii pentru cei
ce sunt pe calea pierzării, pentru că n-au primit dragostea adevărului ca să fie mântuiți.
Din această pricină, Dumnezeu le trimete o lucrare de rătăcire, ca să creadă o minciună:
pentru ca toți cei ce n-au crezut adevărul, ci au găsit plăcere în nelegiuire, să fie osândiți (2
Tesaloniceni 2:5-12).

Reply With Quote