View Single Post
  #31  
Vechi 12.03.2011, 20:30:51
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Si ce,pe "vremea" ta Jules Verne scrisese altceva,erau diferite romanele sale? Ce lagatura are anul nasterii sau anul lecturarii? Vin-o cu exemple clare,din cartea "cutare" pagina "cutare" si mai stam de vorba. Si apoi vin si eu cu contra-argumente care daca le spun rad si curcile (fara exagerare). Daca era vizionar de ce Doamne-iarta-ma a vazut aiurea? Si unele le-a nimerit,altele ba... A nimerit doar ce era LOGIC sau aproape logic ca va fi. El avea baza multor lucruri,doar a mai "construit" putin peste cu ajutorul imaginatiei si mintii sale luminate. Insa la subiectele despre care nu avea niciun fel de informatie a dat-o-n bara GRAV de tot,cum ar fi calatoriile in spatiu. Acolo nu vezi strop de adevar,numai imaginatie si mai e si gresita! TOTAL gresit tot ce a scris despre spatiu! Asa ca ce viziuni a avut? Si daca a avut,de la cine au fost? De ce au facut misto de el aratandu-i exact pe dos?

Discutia asta am curaj sa o continui si sa o dezvolt cat vrei pt. ca i-am citit cartile si stiu exact ce vorbesc! Tu insa ai o obsesie despre "viziuni",lucruri care am spus ca nu exista,sau ca in unele cazuri exista si sunt de la diavol! Punct!
Reply With Quote