Subiect: Va cer un sfat
View Single Post
  #9  
Vechi 11.07.2011, 00:23:42
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Dreamm Vezi mesajul
Daca sincer eu nu cred ca am gresit, eu daca as veni la tine in ospetie dimineata cind tu inca dormi, sa sun la usa sa te trezesc, nu cred ca ti-ar placea , faptul ca i-am spus cred ca va sti pe viitor, iar faptul ca sa suparat e problema lui, eu nu l-am certat nu l-am numit in nici un fel. Reiese ca de fiece data daca spui ceva cuiva poate si pe dreptate trebuie sa alergi sa-ti ceri iertare. poate ar trebui sa ne cerem iertare si de la homosexuali ca ii dojenim ca nu e bine ce fac?
Pai daca tu esti sigur ca n-ai gresit, de ce mai intrebi daca sa-ti ceri iertare sau nu? Esti robotel? Vrei sa-ti ceri iertare CA ASA TREBUIE, CA ASA SE FACE, CA ASA E BINE??? Cand iti ceri iertare cuiva, nu o faci mimetic ci din inima !De ce sa-ti ceri iertare daca tu crezi ca n-ai gresit? Mai mult, te mai si superi ca trebuie sa-ti ceri iertare, dupa ce chiar tu propui asta!:-))

Acum stai sa-ti spun cum vad eu lucrurile. Daca iti apare vreun musafir "nepoftit" la o ora aiurita ( de exemplu atat de matinal ca te gaseste dormind), il primesti in casa ta cu bratele deschise chiar daca esti in pijama, amabil, chiar daca nu vezi bine de somn si il inviti sa serveasca o cafea cu tine, chiar daca tu aveai chef s-o bei peste 2 ore. Si apoi stati de vorba sa vezi ce probleme are de te-a scos la inviorare asa de dimineata. Daca problema lui era o plictiseala cronica si a venit sa vada ce mai faci si ce culoare are pijamaua ta, ii spui frumos, sa nu te mai trezeasca in socuri altadata si il rogi sa iti dea un telefon inainte, sa te speli si tu pe ochi.:-) Daca omul avea intradevar o problema, nici sa nu-i mai pomenesti de ora matinala la care a venit. Cel putin asa e la noi in Ardeal..:-)

Last edited by Melissa; 11.07.2011 at 00:25:56.
Reply With Quote