View Single Post
  #4  
Vechi 15.05.2019, 23:23:33
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Adevarat a inviat!
Da impresionant mesajul tau Sonya . Ma bucur ca dupa atatia ani petrecuti in ratacire vrei sa fii sotia unui singur barbat si pari foarte hotarata pe calea familiei, am intalnit oameni din familii cu mari probleme ,care au inceput viata greu, dar apoi sau dedicat total vietii de familie si copiilor, diin inima au vrut sa fie un sprijin ptr copii lor . Impartasesc aceeasi opinie ca si Demetrius , o marturisire completa in fata unui duhovnic este ceva foarte important,pacatul are foarte mare putere si trebuie scos prin lumina. Parintele iti va da un canon , cu mare dragoste si ravna sa te stradui sa il faci, asta te va elibera in timp de ganduri, temeri si te va intarii. Canon- inseamna ceva care trebuie sa faci ca ispasire ptr pacate, de exemplu citirea unor rugaciuni, sau post etc. In lupta asta de durata sa nu deznadajduiesti, e foarte important.
Cred eu ca iti va ajuta sa citesti Viata Mariei Egipteanca. Va doresc sa puteti trece peste incercarile care vor veni peste voi si candva sa ne dai vesti bune. Domnul sa va ajute!
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote