View Single Post
  #11  
Vechi 09.04.2010, 13:16:49
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zoridezi Vezi mesajul
Nu fii asa de sigura ca e un vis de la diavol. Poate Dumnezeu il cheama spre pocainta.
Daca ii spunea ceva care sa il maguleasca, era de la diavol, dar asa... numai Dumnezeu stie.
Exact. Dumnezeu i-a aratat ca are o credinta de hartie si are nevoie sa lase la o parte dragostea de bogatii. Numai Dumnezeu poate face acest lucru, satan nu are nici un interes sa te indemne la pocainta.

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Dumnezeu, Mantuitorul, Fecioara Maria li se arata in vis cu adevarat doar celor puri, curati sufleteste, lipsiti de pacat. In rest, sunt inselari!
Dumnezeu se arata celor pe care vrea sa-i salveze si sa-i mantuiasca. "Nu cei sanatosi au trebuinta de doctor, ci cei bolnavi" .Ce folos ar fi sa se arate numai sfintilor? Ei deja sunt sfinti. Sutasul Corneliu era un pacatos cand i s-a aratat un vis de la Dumnezeu. La fel si Saul, prigonitorul. Si mai sunt. Dar Dumnezeu li s-a aratat ca sa le indrepte caile.
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote