View Single Post
  #106  
Vechi 13.09.2012, 06:32:31
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AGabriela Vezi mesajul
Fraza "Cautati Imparatia cerurilor si toate acestea vi se vor adauga voua!" foarte reala pentru cine mai stie sa caute. Nici nu mai stiu, nici nu mai pot. Sunt mult prea lenesa sa o mai fac si mult prea necredincioasa. Cat despre intristare sa nu va para rau, caci este crucea pe care o duc de copila, o cruce cu care m-am obisnuit si se pare ca nu ma pot (sau nu vreau) debarasa de ea. Veselia si bucuria sunt doar oaspeti care trec destul de rar pe aici. Toate bune.
Gabriela, iarta-ma ca fac presupuneri.. dar daca tu astepti pe altcineva sa te faca fericita, cred ca gresesti din start.
Este adevarat ca suntem fericiti in relatii, dar aceasta vine de obicei din ceea ce suntem noi dispusi sa daruim.
Nu-ti face iluzii: nu exista omul care sa te faca fericita. Fericirea vine din alta parte.
"Blestemat fie omul care se încrede în om și își face sprijin din trup omenesc și a cărui inimă se depărtează de Domnul".

Mai mult, cred ca daca te debarasezi de intristare, vei gasi mai degraba pe cineva. (secret: barbatii sunt atrasi de o femeie fericita. Chiar cred ca este mult mai important decat felul in care arati! Multi barbati sunt tristi si se sprijina pe altii - o femeie- in cautarea unui echilibru emotional).
Pune un zambet pe buze.. face mai mult decat o imbracaminte atragatoare.
Tine spatele drept, capul sus si ai incredere ca nu esti singura, Cineva te iubeste si are grija de tine.
Reply With Quote