View Single Post
  #8  
Vechi 23.10.2007, 14:29:47
flory25 flory25 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.09.2007
Mesaje: 25
Implicit

va multumesc pentru raspunsuri, sincere cineva destul de apropiat si as vrea sa nu mai rataceasac aiurea pierzandu-si timpul atat de pretios pe carari gresite dar nu ai cum sa convingi asemenea oameni inselati de diavolul pentru ca sunt atat de convinsi ca ei singuri au gasit calea cea buna incat li s-au inchis urechile si simturile si nu mai pot percepe nimic altceva...acum 2 ani am fost usor atrasa de modul lor de a fii si a trai o adunare si predica atat explicita, slava cerului ca nu m-a tinut decat 1 luna , dar sincer gratie acestei intamplari am putut sa vad stralucirea ortodoxiei!e atat de reala si adevarata credinta noastra! si in legatura cu maica domnului nu pot sa imi inchipui ca nu ar trebui cinstita si stiu ca acest baptist nu are dreptate dar nu stiam cu ce argumente sa-l conving.acum cu sjutorul vostru am gasit cateva si mai ales acum stiu ca nu pot sa ma bazez doar pe biblie pt ai demonstra asta fiindca ortodoxia e bazata pe biblie SI traditia care o avem lasata de la apostoli.
va multumesc mult pentru ajutor :)
doamne ajuta!
Reply With Quote