View Single Post
  #22  
Vechi 04.12.2012, 15:16:58
vsovivivi vsovivivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 27.08.2012
Locație: Insectharul creștin ortodox israelit
Religia: Ortodox
Mesaje: 549
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LgMihail Vezi mesajul
Niciodata nu am reusit... :)) Stiu ca de pe la primele propozitii se "impute" treaba... Vorbesc la pereti, dar las', fara harul lui Dumnezeu si eu as fi mai rau. Ma rog ca Dumnezeu sa-i daruiasca harul si astfel va fi - sunt convins - la o inaltime mult mai mare...

Pana atunci...mila lui Dumnezeu!
Când te-ai înhăitat cu ispisicuțucuțu' negru și superstițios de ați lătrat și ați miorlăit împreună la 'sfera' gLunii amândoi batjocurind pe sfinți atunci astfel precis ați pierdut Harul, însă tu dorindu-mi-l mie crezând că tu îl ai și eu nu fiindcă îi cred și-i iubesc pe sfinții de la Pucioasa, atunci l-ai dobândit tocmai prin ei de la Dumnezeu deși tu credeai că îl aveai de la legionari...

Iar când ai ironizat că cică ai milă de mine că nu știu eu ce fac și nici pucioșii, atunci te las pe tine în mila lui Dumnezeu ca să-ți descopere ce ai făcut.

Nu uitați că Pucioșii au șapcă oricât aruncați voi vina pe ei ca pe iepurașul care nu rumegă și se ascunde printre stânci ca să nu fie iar lovit peste cap de lup și de urs că cică n-are șapcă sau să se ștergă în dos cu el pentru că nu-i pică părul.

Batjocura și ironia și acuzația veninoasă și vicleană și neîntemeiată și neluată în seama când vă locuiește e rezultatul clar al poftei de avere și de funcții în armatele lui antichrist... și el vă face colonei și generali, și tot felul de locotenenți și de caporali și vă dă și pensii babane.

Nu vă judec și nu vă urăsc dacă vă arăt păcatul... și ia spuneți cine e vinovat cel ce vă arată păcatul pe care-l faceți sau cel care îl face știind că-l face însă arătându-se neștiutor?

Acuma sper că nu o să săriți iar la beregată ca să aibă adminul motiv să închidă și firul ăsta de discuție.

'Pentru mulți va fi piatră de încercare, fiindcă puțini vor crede și mulți se vor îndoi, însă nu te teme turmă mică, nu te teme, Domnul este cu tine, și El va preface întristarea voastră în bucurie...' citat parafrazat însă totuși este un fel de citat Adevărat.

Păi dacă poți să nu citești un credincios păcătos ca mine cum atunci dai citate din sfinții Părinți? Cine ți le-a citit și ți le-a tălmăcit... tot un ispisicuț, de data asta albinos?

Last edited by vsovivivi; 04.12.2012 at 15:31:10.
Reply With Quote