View Single Post
  #6  
Vechi 15.08.2010, 09:37:59
Oanalia Oanalia is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.08.2010
Mesaje: 5
Implicit

Multumesc frumos pntru raspunsurile voastre.
Si eu am ajuns sa cred ca are ceva ascuns pe care eu nu-l stiu. din pacate, acel ceva a aparut de cateva luni incoace. Toata lumea (inclusiv eu) spune ca el nu era asa. Am vorbit cu nasiii nostri, car ne sunt prieteni foarte buni si sunt oameni deosebiti si mi-au zis ca nici cu ei nu vrea sa stea de vorba.
Eu cred ca este influentat de prieteni pentru ca de cate ori ne certam spunea tuturor colegilor si prietenilor ce ni se intampla. Mie nu mi se parea normal sa faca asta pentru ca nu sunt de acord sa stie toata lumea care ne cunoaste ce se petrece in familia noastra. Unii oameni sunt rai si chiar se bucura ca unora le merge rau. Am aflat ca le spunea minciuni de genul ca eu nu-l las sa munceasca, ca eu nu-i dau libertate etc. ,,Prietenii" care intai judeca si apoi gandesc, ii spuneau ca eu trebuie sa-mi bag mintile in cap. Venea acasa si spunea: uite, vezi? toti prietenii mei spun ca tu esti de vina. Mi-a spus la un moment dat ca si nasii nostri i-au spus acest lucru. Mai tarziu, am aflat ca era o minciuna. Nasii ii spusesera exact invers.
Nu inteleg cum cineva isi poate da persoana iubita pe mandrie si incapatanare.

Nu mai stiu cine m-a intrebat de cat timp suntem impreuna. El m-a cerut in casatorie dupa o saptamana dupa ce am hotarat ca suntem impreuna. Eu nu am acceptat pentru ca eram de acord cu ideea de a sta impreuna macar un an, sa vedem daca ne acomodam unul cu celalalt, daca ne e bine etc. Am stat impreuna un an si jumatate, apoi ne-am casatorit. Pe vremea aceea era om, apoi, vazand ca ii e din ce in ce mai bine aici (el recunostea) a inceput sa se schimbe. Singura lui explicatie era: Si ce? asta e! Obisnuieste-te!
Acum sunt de acord cu zicala ca omul se mai satura si de bine.

Numai bine!
Reply With Quote