View Single Post
  #10  
Vechi 14.06.2021, 16:25:53
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laurentiu05 Vezi mesajul
Buna ziua . Ma numesc Nae Laurentiu , am 27 de ani , si am probleme cu niste stari de anxietate , depresie , obsesie , tulburari de personalitate , din cauza consumului de droguri si alcool o lunga perioada de timp , mai exact in jur de 10 ani din nefericire . Incerc sa renunt la ele , nu am mai consumat de o perioada buna de timp dar inca nu reusesc sa imi revin din acele stari . Ma mandeac serios sa ma retrag la o manastire o perioada de cateva luni pentru a munci in schimbul sederii mele acolo , a ma ruga si a ma linisti sufleteste si a scapa de acele stari care nu imi permit sa imi continui viata intr un mod linistit si normal . As avea nevoie de un sfat sau o parere despre ideea pe care o am si ce manastire imi puteti recomanda pentru a face acest pas . Multumesc frumos . Doamne ajuta !
Sfatul meu e sa nu te retragi la nicio manastire ci sa-ti iei o iconita si s-o tii cat mai aproape de minte si de suflet si cand te apuca vreo nebunie sau vreo adictie sa strigi dupa Domnul Hristos-Cuvantul ca sa te scape si intre atacurile de panica si de rau sa ceri mila si vindecare.

Cum te gandesti tu ca vei fi apt de munca cand nu esti in stare decat sa visezi la droguri si la tot felul de porcarii?

Miluieste-ma Doamne Iisuse Hristoase pe mine ceva pacatosul si cu asta mereu in minte ca o melodie subconstienta de fundal... asa ai sa-ti revi.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote