View Single Post
  #10  
Vechi 06.06.2014, 14:25:03
vsovivivi vsovivivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 27.08.2012
Locație: Insectharul creștin ortodox israelit
Religia: Ortodox
Mesaje: 549
Implicit Nu credeți și pace... oare despre ce pace va fi vorba?

N-a mințit ci chiar așa este: voia Domnului și judecățile Sale aduc cutremurul Apocaliptic asupra tuturor căci ''foc nestins și rotitor am aruncat pe pământ și în gLume și ard de nerăbdare să despartă pe soț de soție și pe mamă de fiu și pe fiică de tată și vreau ca din pricina Mea toți casnicii voștrii să vă fie vrăjmași de moarte! Voi însă iubiți pe vrăjmașii voștrii dar nu așa ca băieții necredincioși!............. ca băieții grozavi căci lor le place să se laude încrezuți că vor fi lăudați.. cu neascultarea lor de Dumnezeu ironizând invers foarte alunecăcios pârâcios mimând pe cei ce lucrează de zor.. fățărnicia, sau nu știți voi oare ce anume iubesc toate cozile de topor și de satâr din care fac ei paturi tari de pușcă.. de vânătoare, vânătoare de voturi... monahale răzbunate cu viclenie pe puii de hienă din care fac țintă ca la jocul de tir? De aia aruncă ei mereu vina pe tiran că cică Dumnezeu i-a învățat.. democrația! Doar că ei au învățat-o pă dos cerînd rege și când au primit rege au cerut democrtație și tot așa numa pentru ca să se lepede cumva! Dar tuturor acelor le zic așa:

''A Mea este răzbunarea.. căci omu' p-rost pă dă rost care se răzbună este dracool gol!

Priviți la Abesalom adică la omul abisal și veți înțelege cum s-a răzbunat Domnul dar și cum s-a răzbunat omul pe el, omu' lu David, căpetenia pusă pe post de general. Nu uitați că și puișorii de hienă sunt oameni oricât ar fi ei de fiare!

Last edited by vsovivivi; 06.06.2014 at 14:47:47.
Reply With Quote