View Single Post
  #1988  
Vechi 13.02.2023, 22:30:07
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.966
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Krautrock Vezi mesajul
Aha, deci nu-i avem. Poate se gasesc in strainatate. Ma refer la patrioti. Ba avem si pe aici unii indivizi care vorbesc toata ziua despre patrie si cat de mult o iubesc. Poate acestia sunt patriotii potriviti, ca de la populatie mi-am luat gandul.
Nu mai avem ce pierde, în 2024 dacă nu va fi război să se prelungească automat mandatele(visul lui Iohannis, al PNL și USR) care nu mai pupă atâtea procente, bătălia va fi între conservatori, suveraniști,patrioți AUR și socialiști PSD.

Dacă ipotetic ar câștiga AUR va guverna colaborând cu academia română, și cu diferiți specialiști antreprenori ca Octavian Bădescu, specialiști ca Petrișor Peiu, șamd

La prezidențiale în spatele PSD se vor alinia și influencerii haștag rezist de tip Pora, intelectualii humanitas, plus publicații de tip românialiberă șamd, dacă va fi o finală AUR-PSD, va fi ca în lupta CDR vs PDSR, pt că o parte serioasă din electoratul PNTCD și posibil și din electoratul PMP (nu din cei de vârf), va merge cu AUR, plus o parte din tineret.

E previzibil vor veni alde CETEPEI, și ne vor spune că AUR va scoate România din UE, că vor dărâma țara șamd, vin legionarii, vin galeriile, vin rusnacii, vine racu cu lacu, și posibil ca românii să mai pună iarăși botul, cum au făcut pe ei de frică la Referendumul pt Familie și nu au mai ieșit din casă încă 1.5.milioane cât era necesar să se facă cvorumul.

Dacă așa va fi ne-am pecetluit soarta, bine că sunt mai multe etape europarlamentare, parlamentare și locale și puterea dacă va aluneca iarăși toată în mâna PDSR ca în 2000 există riscul să apară iarăși un nou Năstase și o corupție în creștere, măcar va fi o opoziție mai solidă.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 14.02.2023 at 07:42:24.
Reply With Quote