View Single Post
  #6  
Vechi 14.01.2011, 21:03:58
ioan_strainul
Guest
 
Mesaje: n/a
Arrow

Citat:
Īn prealabil postat de gabriela8 Vezi mesajul
Probabil ca asa va fi... Se vor da numai pastorale patriarhale pentru ca nu mi se pare logic faptul ca in prima zi de Pasti ori de Craciun sa fie citita o pastorala - cea "patriarhala", iar ziua urmatoare alta- cea "mitropolitana"...
Sincer mie mi-ar parea rau sa fie asa intrucat pastoralele IPS Teofan sunt foarte calde, sincere, directe si pline de invataminte!!!
+++ +++ +++ +++

Nu vreau sa smintesc pe nimeni si nu cer nici un raspuns nimanui este parerea mea si nu trebuie sa va luati dupa mine.

cred ca ar fi mai nimerit sa iasa la tinitas si sa spuna cu viu grai pastorala care o adresasa poporului , insa nu cred ca este conceputa de P. Patriarh cred ca vreun secretar o compune si io prezinta si cui asat gata trimitetile la toti sa le citeasca .
Sunt ROMINN 100/100 traiesc departe dar vad multe si cred ca ar fi multe de Indreptat in SFINTA BISERICA .
Ca de exemlpu cu alegerea Patriarhului , eu cred ca avem In SfInta si Indumnezeita Biserica multii sfinti parinti care au dat dovada de multa bunatate Duhovniceasca si care ar fi avut meritu de a fi pusi In acest sacun unde nu ar tebui sa fie nimic politic si nici economic in alegerea Patriarhului, insa la noi si In taota lumnea este Invers este totul cu puterea banului, insa pe Hristos nul poate cumpara nimenik nici cu bani nici cu scli si nici cu toat aurul din lume.
Parinte Ceresc In Numele Preaiubitului Tau Fiu si In Numele Perasfintei Nascatoare si Maica a Domnului NOstru Iartama daca am gresit si ma ajuta sa ma Intorc dupa cañlea rataciri si ma lumineaza cu lumina cunostintei Tale amin amin amin
Reply With Quote