View Single Post
  #251  
Vechi 28.10.2012, 13:33:19
viviana's Avatar
viviana viviana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2007
Locație: undeva...
Religia: Ortodox
Mesaje: 124
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mia Mia Vezi mesajul
Sa ma ierte cei neinteresati, dar am o intrebare: se poate sa-ti fi "ratat" alesul inimii, adica sa fie o persoana cu care ai interactionat in trecut si sa realizaezi mai tarziu de fapt ca el era? nu de alta, dar cunosc multe fete care traiesc in curatie, inteligente, sociabile, frumoase, credincioase si desi se apropie ( sau au trecut) de pragul de 30 de ani sunt singure, isi doresc o familie, copii; da, stiu, Dumnezeu are un plan cu fiecare, dar cum ziceau si niste cunostinte de-ale mele, de ce nu mai apare alesul?:) exista si varianta farmecelor? ma indoiesc ca ar trebui sa mearga toate la manastire; m-ar interesa si parerea celor deja casatoriti cat au asteptat pana si-au gasit jumatatea? sau i-a gasit ea?
Multumesc pentru ingaduinta si iertare daca s-a mai discutat fix pe aceasta tema.
Doamne ajuta-ne pe toti!
Buna ziua, daca intereseaza o experienta a unei femei divortate , cu un copil...care ar dori pe cineva alaturi, dar nu pe oricine...
Eu de exemplu vreau sa cred ca merg pe calea cea stramta...il iubesc foarte mult de Dumnezeu si incerc sa respect Biserca , si eu si baiatul postim, ne rugam, luam Sfintele Taine, intr-un cuvant suntem crestini ortodocsi practicanti.Suntem bine acum desi am trecut prin momente grele...dar as dori as ma recasatoresc si sa am pe cineva langa mine cu care sa pot comunica si sa ne sprijinim reciproc...problema este ca nu mai sunt oameni care sa accepte relatii platonice pana la o eventuala casatorie...si socul vietii mele a foat atunci cand am cunoscut un barbat din biserica care era vicepresedintele asociatiei Pro Vita de la noi din oras, divortat si el cu un copil, si acre ...culmea ...cand a vazut ac ma mentin tare pe pozitie...si doresc sa ne cunoastem intai sufleteste, a facut cale intoarsa si si-a vazut de drumul lui...adica voia o relatie trupeasca , si sincer mi-a spus-o explicit...asa ca la ce sa ne asteptam de la restul care nici nu calca pe la biserica...mda...iar aceste fete cuminti si curate , care nu au mai fost casatorite nu stiu ce sanse au....decat sa astepte si poate Bunul Dumnezeu o sa le scoata in cale barbatii potriviti, si cum spunea cineva de pe acest forum, probabil ca Dumnezeu ne fereste de persoanele nepotrivite....cam asa stau lucrurile.Doamne Ajuta la toata lumea si sa avem ceea ce ne este de folos!
__________________
[SIZE=3]"Dragostea adevarata se aseamana cu flacara unei lumanari. Oricate alte lumanari s-ar aprinde din ea, flacara primeia ramane intreaga si nu se micsoreaza deloc. Si, fiecare noua lumanare, are aceeasi flacara ca si precedentele...,,[/SIZE]
Reply With Quote