View Single Post
  #7  
Vechi 02.11.2011, 11:41:21
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adam000 Vezi mesajul
Mosh-Neagu, daca vrei sa ai o imagine mult mai completa despre ce se intimpla cu sufletul dupa moarte, bazata pe scrierile sfintilor parinti, merita sa citesti cartea "Sufletul, trupul si moartea" scrisa de PS Lazar Puhalo. Aceasta carte este scrisa (in opinia mea) intr-un stil mult mai obiectiv (este ca un studiu f bine documentat cu citate din sfintii parinti), decat cartea parintelui Serafim Rose.
Multumesc pentru informatie. In mod normal, facand o comparatie cu ceea ce stiam inainte de descoperirea lucrarii lui Serafim Rose, eu ma declar mai mult decat multumit. Citisem deja cu ani in urma "Viata dupa viata", dar parca eram mai confuz si nici pe departe mai "invatat".
Mi-ar placea sa citesc si varianta PS Lazar Puhalo, dar eu in general imi procur materialele de pe internet si eventual din pangarele manastirilor pe unde mai merg uneori. Acum m-ai facut deja curios. Mi-am notat titlul si autorul si, daca Dumnezeu va orandui, nadajduiesc sa reusesc intr-o zi sa citesc si cele scrise acolo.
Inca o data multumesc si Dumnezeu sa te ocroteasca in drumurile tale.
__________________
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Iubirea de vrajmasi, nu e un sfat, este o porunca! (Parintele Arsenie Papacioc)
Reply With Quote