View Single Post
  #6  
Vechi 04.12.2012, 17:58:50
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Citat:
În prealabil postat de UNNOOM Vezi mesajul
Daca ti-au zis mai multe persoane inseamna ca asa este! Exista riscul acesta! Intotdeauna este buna prudenta... nu ii asculta pe ceilalti de pe forum care spun ca astfel de lucruri sunt superstitii!

Multe obiecte au propietatea de a atrage necazuri! Poti preveni aceste necazuri folosind masina de materializat dorinte:
http://www.youtube.com/watch?v=jDWhMHWutpc

Daca vrei mai multe informatii, vizioneaza si alte emisiuni Partizanii Ratiunii a lui Cristian Roman de pe contul lui de youtube (ai nevoie de asa ceva)!
Hm! Am urmarit intreaga emisiune si marturisesc ca nu stiam nimic despre ea pana acum.
Personal o gasesc mai periculoasa decat emisiunea lui Oreste care in acest caz devine o parodie ieftina, in comparatie cu ceea ce ne pune la dispozitie... Cristian Roman. "Ratiunea" fara Dumnezeu, in orice culori ar fi ambalata, atenteaza la "subtil", iar noi ne pomenim gandind intr-un fel unde Dumnezeu nu-si mai gaseste locul. Ironia fina a prezentatorului, legata de "marturisirile" unor persoane din spatele unor initiale, poate foarte lesne sa treaca si acolo unde aceste marturisiri vin din partea unor oameni care au trait anumite miracole prin mijlocirea unor sfinti.
Este neindoielnica imaginea care ni se transimite: EL STIE TOT! EL E DOCUMENTAT! Din pacate, in acest episod am sesizat multe lacune peste care trece foarte usor si bagatelizeaza lucruri pe care, in ratiunea lui, NU LE INTELEGE! Nu dau amanunte si evident nu ma refer la "dovezile" pe care ni le-a pus la dispozitie. "Printre randuri" am inteles cu ce fel de influente avem de-a face, si as prefera sa stau mult mai departe decat de Oreste, care e cotropit de "balarii"...
__________________
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Iubirea de vrajmasi, nu e un sfat, este o porunca! (Parintele Arsenie Papacioc)

Last edited by Mosh-Neagu; 04.12.2012 at 18:03:05.
Reply With Quote