View Single Post
  #66  
Vechi 07.11.2018, 21:57:41
Yassmina Yassmina is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.10.2018
Mesaje: 23
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
În țările cu analfabetism și incultură există cel mai mare consum de televiziune.

Dacă nu te-ai prins că acces direct e una din mizeriile de emisiuni în care ni se arată „cât de răi,primitivi și proști sunt românii”, ești în off-side, e o emisiune de imbecilizare care copiază formatele otv, singura problemă e ce caută avocatul Ionașcu acolo, dar poate că-i convine într-un fel să fie mediatizat pentru că lumea apelează la el în meseria lui.

Dacă vrei lecții de viață citește-l pe Dostoievski, poate o să înțelegi cum demonii de atunci încă lovesc în societate și cum deformările caracterelor influențează direct viața publică.

E și o doză de puturoșenie să aștepți totul de-a gata într-un concept audio-vizual cu stimuli puternici, în loc să citești în liniște, nu te va ajuta în viață niciunul din cazurile de acolo stai liniștită.

Trinitas nu e doar o chestie de gusturi, e un post fără reclamă agresivă, fără cancan, fără sexualitate și violență, care mai atinge și provocările sociale actuale și care prezintă și opera social filantropică pe care ignoranții o ascund.

Uite aici o emisiune bună foarte actuală:

Consecința discursului conservator din România. Datoria asumării adevărului (04 11 2018).
Esti cam arogant si judeci fara sa cunosti...Nu sunt o analfabeta nici nu sufar de puturosie, din contra , inainte citeam o carte pe zi in limba franceza, am peste 500 de carti citite din literatura classica, Hugo, Dumas, Camus, Stendhal, Sartre, Rousseau, Moliere, Balzac, Diderot si multi altii ...din pacate excesul meu de zel pentru citit mi- a distrus vederea...deja am schimbat 7 perechi de ochelari in ultimii 2 ani si astept o operatie cu laser peste 2 luni....oh cat as vrea sa citesc mai mult dar ochii nu-mi mai permit atata efort...sanatatea inainte de toate!Eu am incercat sa raspund fara sa jignesc dar se pare ca unii au prea mari orgolii pe acest forum.
Reply With Quote