View Single Post
  #25  
Vechi 21.03.2007, 14:08:23
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Clausemi
Offf!!!
Ce atata caz cu televizorul asta fratilor?
Mie imi pare rau ca nu am timp,dar cred ca m-as uita toata ziua daca as avea la ce...si cred ca as gasi tinand cont la cate canale exista...
Citind ce tot scrieti pe aici mi-am adus aminte de un interviu luat pr.Arsenie Papacioc de catre Sorin Dumitrescu (sper ca nu ma insel...sunt mai multe interviuri cu pr.si nu as vrea sa fac vreo confuzie intre ele...dar nu asta conteaza)...in fine,ideea este ca pr.intrebat "ce parere are despre TV" a raspuns "este o minune a lui Dzeu.pt faptul ca in 24 de ore poti colinda lumea,poti vedea si auzi ce s-a intamplat pe tot mapamondul fara sa te deplasezi...este extraordinar"...a adaugat convingerea ca Sf.Ioan Hrisostom daca ar fi avut in timpul sau asemenea posibilitate de informare sigur s-ar fi folosit atat pt el cat si pt.a-i ajuta pe cei din jur.

Cred ca ati inteles ideea...nu TV-ul sau massmedia sunt 100% cei care fac raul sau promoveaza raul...OMULE ai uitat ca ai LIBERTATE in tot ce faci si alegi????...si in final as vrea sa-i dau dreptate lui Mirean cand spune "Dar de ce nu vedeti in mass- media si mijloc de promovare a ortodoxiei?"...pt ca este si sa ne multumim atat cat este...ca stiti vorba :nemultumitului i se ia darul.
Multumesc, intru totul de acord cu tine!:D
Reply With Quote