View Single Post
  #28  
Vechi 21.03.2007, 15:31:08
Clausemi
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de dmb
Draga Claudia lasa-ma sa nu te cred ca te-ai uita mai mult la televizor!:D
De ce n-ai timp? Probabil pentru ca-l folosesti mai bine decit cascind ochii la cutia cu minuni (maimute?) Desigur ca si sfintii ar fi folosit tehnica de astazi. Sint convins ca Sf. Pavel ar fi folosit internetul dar deosebirea mare cu internetul este a nu prea alegi in cazul TV. Poti sa te uiti sau nu. Dar mai mult nu poti si in general nu prea ai ce sa alegi si eu am 400 de canale.Limbile sint diferite continutul in general acelasi. Si din 400 cred ca vreo 2 doar apartin unor grupari neoprotestante si transmit programe religioase. 2 din 400! Raspunde indeajuns lucrul asta la intrebarea : "Dar de ce nu vedeti in mass- media si mijloc de promovare a ortodoxiei?".
ca stiti vorba :nemultumitului i se ia darul.De-ar fi barem cit mai curind!
:D:D
Mai,mai,mai!!!
Pt mine TV-ul nu inseamna numai religie...nici nu cred ca as rezista sa ma uit non-stop doar la programe religioase,sa ascult non-stop muzica religioasa,sa vad filme religioase,sa vad desene animate cu cartea cartilor,sa citesc numai carti despre religie si atat...mentionez ca de aceasta data cuv.religie este substituit cuvantului crestinism-ortodox.
Iar cand m-am referit la ortodoxie,la promovarea ei ma gandeam strict la tara noastra,chiar nu-mi imaginam ca voi vedea pe satelit programele rusilor sau ale grecilor...si astia cat sunt de credinciosi si mistici si tot nu au emisiuni care sa depaseasca 0,% din grila de programe...
Eu zic multumesc ca exista ce exista si daca exista vreo emisiune ortodoxa...in tineretile mele :p stiu ca era emisiunea CREDO moderata de Titi Dinca,nu-mi scapa aproape nici o editie,foarte interesante subiecte,sau asa vedeam eu atunci ca eram tanara :)...acum nu mai stiu ce mai este la TV...am ceva timp de cand nu m-am mai uitat decat fugitiv,dar am spus pt ca nu am timp,nu din alte motive...parca acum vreun an am vazut ceva la B1 TV,o emisine numita Paranormal unde era prezentat un subiect despre Icoanele Facatoare de Minuni.

Si acum revenind...din pct meu de vedere nu massmedia e rea...ci ochiul care e patimas,lacom si vrea mai mult si omul care se lasa dus/purtat de "madular" ca sa nu zic placere :)
Reply With Quote