View Single Post
  #94  
Vechi 21.09.2010, 14:26:18
dobrin7m's Avatar
dobrin7m dobrin7m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.08.2010
Locație: Londra
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.926
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mtcrysty17 Vezi mesajul
Am urmat toate treptele, am facut chiar mai mult de atat. nu stiti cum e atunci cand, dintr-o persoana zvapaiata, populara printre tineri, devii atat de credincios si toti se mira, rad, te batjocuresc, te jignesc si tu te rogi pt ei. toti spun atunci cand nu primesti ce ceri ca poate nu meriti, nu e timpul, sau prostii din astea. Iisus a spus clar: cereti si vi se va da. atat. nu a zis k se va da numai daca meriti. eu am cerut iubire. exista persoana in lumea asta care nu are nevoie de iubire?
Tu ai cerut iubire, dar ai si primit. Si tot tu ai gresit mult fata de ea si ai pierdut-o. Trebuie sa ne asumam consecintele faptelor noastre si sa nu mai invinovatim pe Dumnezeu de greselile noastre. Eu zic sa faci cum ti-am zis: indrepta usor si cu rabdare toate greselile tale. Nu mai fa altele si ai rabdare ca persoana iubita va veni si ea. Doar incredere si rabdare sa ai.
Tu acum nu primesti ce astepti pentru ca: ai gresit mult, acum nu ai rabdare si nici incredere.
Dobandeste rabdare si incredere si bineinteles indreapta ce ai gresit si nu mai gresi. Si
bucuria vine de unde nici nu te astepti.
Rabdare rabdare rabdare
incredere incredere incredere
Pe masura greselilor tale va fi si asteptarea ta.
Reply With Quote