View Single Post
  #5  
Vechi 14.01.2016, 21:01:05
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Corecte primele doua puncte, in rest era bine prima data, cum zic oamenii de stiinta, nu cum au observat. Pentru ca observatiile contrazic ce sustin oamenii de stiinta, cum ti-am aratat la sedimentele marine (si era doar un singur exemplu). In concluzia, Biblia (si traditia) si stiinta contrazic ceea ce spun oamenii de stiinta (care se bazeaza doar pe niste datari ce au al baza niste presupuneri si sunt contrazise de alte tipuri de masuratori).
Mi-as dori sa nu fiu incapatanat cateodata :))

Deci, observatiile nu contrazic stiinta. Altfel, afirmatiile cercetatorilor ar fi corectate. Cum am zis si atunci, sedimentele marine nu sunt numai luate de rauri si duse in mare. Marea le poate depozita altundeva, sau sunt inghitite de miscarile tectonice.

In plus, cum aluviunile sunt luate si duse in ocean, placile continentale devin mai usoare, si se ridica. La baza lor se raceste magma, iar acest proces se repeta. La fel si cu placile oceanice: se depun aluviuni, se scufunda mai mult, iar stratul de jos este mancat de magma. In modul acesta, este imposibil ca oceanele sa fie umplute de aluviunile de pe continente.

http://www.britannica.com/biography/...iherr-von-Buch

Leopold, Baron von Buch, dupa cum scrie pe acea pagina, a descoperit ca Suedia se inalta peste nivelul marii... incet... de exemplu.

Last edited by abaaaabbbb63; 14.01.2016 at 21:31:35.
Reply With Quote