View Single Post
  #63  
Vechi 16.03.2016, 15:13:20
ahilpterodactil
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
amice, este cineva infailibil? Daca nu stiai, si Sfantul Ioan Gura de Aur a gresit, afirmand ca lumea se va sfarsi in jurul anului 400.
ps: nu crezi ca ar fi bine sa ne luminezi si sa ne spui tu, ce e cu Apocalipsa asta?
Prietene, deoarece stiu ca pentru tine nu conteaza ce iti spun altii, intrucat tu ai regulile tale fixe si traiesti bine insurubat in universul tau de "credinta", nu ma obosesc sa iti explic, din putinul meu, ce sens au la oamenii Bisericii raportarile la Apocalipsa.
Ramai cu ale tale, daca asa doresti, desigur. Iar daca vrei vreodata sa iti fac o scurta indrumare pe subiectul asta (atat cat pot s-o fac in bune temeiuri) schimba-ti mai intai raportarea. La mine, ca nu dau oricarui ins suficient si increzut, mai ales in cele ale Bisericii, din putinul pe care l-am primit.
Asa ca sa ramana clar: nu astepta de la mine sa te bag in seama cata vreme ramai in starea asta.

P.S. Te rog frumos sa nu mi te mai adresezi cu termenul "amice". Ma deranjeaza, suna lipsit de politetea elementara si, dincolo de gratuitatea prosteasca a formularii tale, nu as vrea deloc sa iti raspund pe masura...
Toate cele bune!
Reply With Quote