Subiect: Cum va rugati?
View Single Post
  #46  
Vechi 28.04.2007, 01:25:52
tudor2012 tudor2012 is offline
Member
 
Data înregistrării: 20.04.2007
Mesaje: 60
Implicit

cifre, numere, ordini si alte cele. am auzit de cineva care avea o lista cu ce rugaciuni si de cate ori pe zi sa le zica, cate matanii, cate si mai cate. cred ca daca adunai toate numerele alea iesea numaru ala de 3 cifre identice..si nu e 999. :D no pai da de ce is ase de importante numerele astea?

cea mai faina rugaciune pe care o zice toata lumea.. chiar daca nu realizeaza, este in tatal nostru. Acolo is cele mai faine 3 cuvinte pe care le poti adresa Domnului ca o rugaciune. Faca-se voia ta! ce altceva mai vrei? carti? acatiste? da.. is bune si alea. pentru cei care simt ca ii implineste cititul lor(pe mine nu ma implineste). dar cine stie ce e mai bine pentru tine si pentru cei apropiati tie?

ce vrei mai mult decat ce Domnul vrea sa faca cu tine?

si alta chestie pe care no inteleg.. se roaga lumea pentru chestii materiale si tot felu de alte tampenii. dar tot in Tatal Nostru zice : Painea noastra cea de toate zilele dane-o noua astazi. Astazi mai ! nu maine ! nu poimaine! Astazi! ce iti pasa de ce va fi maine? crezi ca no sa fie bine? Asta e rugaciunea cea mai faina, parerea mea,

Faca-se voia ta
Reply With Quote