View Single Post
  #24  
Vechi 13.01.2017, 22:47:35
Demetrius Demetrius is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Liliana81 Vezi mesajul
Mă numesc Liliana si am 2 copii ,o fetiČ›ă de 11 ani si 1 lună si un băiat de 4 ani si 4 luni eu muncesc sunt femeie de serviciu la bloc pe un salariu mic si soČ›ul este agent de paza la un depozit de medicamente de aproape 2 luni nu a primit salariu mă rog la Dumnezeu să ia salariu lună asta sa putem plati chiria pentru a nu rămâne pe strada cu copii din cauza banilor am rămas si fara alimente eu nu am decât o pereche de cizme si alea rupte in talpa si cu hainele stăm cam prost dacă cv ne poate ajuta măcar cu alimente eu nu am cerut niciodată acum mă plec in fata lui Dumnezeu Č™i îi cer ajutorul va mulČ›umesc o seara binecuvântată
Fata de lista cu informatiile cerute, am primit pe MP un mesaj cu un nr de telefon.

Oare de ce ati intrat pe acest forum ca sa cereti ajutor?
Pentru ca ne socotiti obligati sa va ajutam la cerere?

Eu simt ca ati incercat sa obtineti ajutor, desi sunteti inconfortabila aici, din moment ce, in interesul dvs ati postat un singur mesaj.

Cu toate astea, pentru ca sunteti intr-o situatie grea, va propun o intelegere salvatoare si anume:

1-veti merge duminica la slujba celei mai apropiate biserici ortodoxe de locuinta in care locuiti,
2-va prezentati preotului caruia ii cereti numele lui, numele parohiei si impartasiti copiii la liturghie,
3-cautati sa va spovedit si sa va impartasiti, dupa ce va intelegeti cu preotul,
4-dupa aceea imi trimiteti pe MP informatiile cerute

Pentru toate acestea eu va voi trimite luni 600 RON dupa ce primesc mesajul MP si ma voi interesa la preot.
Pentru punctele 1, 2 si 4 va voi trimite 300 RON, tot asa, dupa ce primesc MP. Banii ii veti ridica marti daca va convine si-mi scrieti MP duminica dupa-amiaza.

Doamne ajuta!
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote