View Single Post
  #22  
Vechi 19.11.2021, 19:33:35
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.970
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Bă, mă, (ca să folosesc expresiile tale) realizezi de ce doamna Carina nu ți-a mai răspuns? Pt că ești netot. Cum să argumentezi cu o asemenea prostie de nedescris, violența în familie? Tu ești sănătos la cap? Adică dacă eu vin și îți rup capul cu badigardul meu de te bag in spital iar seara îmi cer scuze, Dumnezeu mă iartă pt că am urmat o lozincă idioată. Vezi cât ești de nătărău? Nu! Normal că nu, pt că ești limitat!
Păi femeia o avea treburile ei, nu trebuie să ne răspundă mereu, Doamne ajută-i.

Scrie și în carte că întâmplarea nu e un model absolut și că autorul respectiv care a cules întâmplarea nu făcea o analogie 1:1 între violența fizică din familie cu întâmplarea din mănăstire.

Analogia pt cei din viața de familie era strict raportat la certuri și discuții inutile care se fac în viața de familie (fără să implice violență fizică) dar peste care unii soți au puterea să treacă și să se împace, era dintr-o carte despre divorț culeasă exemplificarea.

Uite ce e, ignoră-mă dacă nu-ți place ce scriu, lasă-mă așa în ale mele, raportează-mă la admin dacă încalc standardele comunității, chiar nu-mi place să stea cineva să-mi tot facă observații.
Până la urmă nu pierd nimic dacă nu mai scriu.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 19.11.2021 at 20:02:29.
Reply With Quote