View Single Post
  #280  
Vechi 06.10.2016, 20:42:17
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Eu glumesc dar nu inteleg de ce ar trebui sa cad pe spate ca vine un grec sau doi si spune nu stiu ce. Poate omul are interese pe la el prin biserica si pentru ca nu are destula sustinere acolo, baga soparle pe la fraierii de pe aici, doar doar o prosti vreo cativa preoti care sa se desparta de ierarhi sau vreo cativa mireni sariti de pe fix care sa strige dupa ierarhi pe strada.

Smecherul nu le spune oamenilor ca el la el acolo in Grecia nu a intrerupt pomenirea ca probabil il dadeau aia afara, ii prosteste pe ai nostri ca daca o fac e o virtute. Sa-i vad eu pe preotii care au recurs la gestul asta si pe cretinii care au strigat dupa ierarhi pe strada ce or sa faca dupa ce BOR va organiza un sinod. Probabil ori se vor duce la stilisti, ori la New Jerusalem, ori cine stie pe unde, ca din BOR nu cred ca vor mai face parte. Poate le face taica Zisis si Master Vulcanescu o biserica cu adevarat ortodoxa. Sau poate o sa le fie de ajuns blogul lui Saccsiv, in definitiv nu conteaza unde te aduni, ce mi-e niste ziduri ce mi-e un wall pe internet.
Reply With Quote