View Single Post
  #8  
Vechi 02.08.2006, 20:11:25
sovidiu sovidiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.08.2006
Mesaje: 357
Implicit

Si eu am patit asa ceva, aceleasi chestii nasoale, sfere, norisori, curcubee..., si mai patesc din cand in cand, unele mai de speriat... ca deabea le fac fatza

Ca simboluri fiecare pare ca reprezinta ceva dar banuiesc, cum mi se intampla si mie, ca sunt prosteli "de bine" si pe de alta parte avem noi nevoie de bile si norisori si curcubeu prin camera ca-n filmele SF? Iar daca avem nu-s convins ca D-nul nu ne-ar da si noua astfel de "minunatzii", sa se bucure si altzii de ele, uite ca si mie mi-a dat in copilarie si tinerete, altele si mai si, de care m-am speriat si eu, si nu ma pot lauda ca mi-au trecut cosmarurile, dar incet incet, si cu ajutor, mi-au mai trecut din ele...

Dar daca spui ca ai citit din alta spiritualitate, yoga, incarnari, spiritualitate asiatica, atunci si ei recomanda sa ai un guru, ca "nu tot ce zboara se mananca, de exemplu avioanele" sa nu faci nimic singur (exercitii practice sa nu-ti rupi vre-un muschi) deoarece te aberezi/accidentezi si n-are rost, dar pot sa-ti spun ca si eu am avut deaface cu Yoga fauta singur dupa ureche, ani de zile, si am si asistat de cateva ori si la MISA si am facut ca ei (exercitii la sala), dar defapt nu doresc asa ceva si am reusit sa abandonez ce faceam inainte, si n-am mai practicat...

Cate se pot trai si intelege si ce tensiuni sunt intr-o banala carte sau vazand un film horror, dar apoi ce ti s-a intamplat tie... oricum stiu ca e greu fiindca si mie mi-e uneori greu... desi pare ceva pueril cand esti singur e deadreptul groaznic mai ales ca nu ai cu cine sa discuti, eu nici macar nu marturisesc grozaviile, deci se poate sa te fi linistit ca ai avut curajul sa-ti descarci sufletul aici, eu desi as vrea sa marturisesc totusi nu-l am... si nici nu-s convins ca as vrea sa fac pasul asta... sper ca se roaga cineva pentru noi...
Reply With Quote