View Single Post
  #21  
Vechi 24.02.2012, 19:44:07
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Din cate am inteles esti foarte tanar, deci ai tot timpul sa iti cizelezi conceptiile (totusi, timpul incepe acum). Nu ai inteles despre ce e vorba cand se spune de ecumenism, nu despre urarea altor oameni. Am observat ca multi credinciosi care au aceste conceptii isi alimenteaza intelegerea din informatii aparute doar in ultimii ani, nu citesc si vietile sfintilor, sau alte carti din trecut.
Invatatura ortodoxa e gata facuta, nu e nevoie sa o concepem noi, trebuie doar sa o aplicam.
In legatura cu topicul si forumurile, eu am inteles ca parintele se referea la faptul ca unii au tot felul de idei personale, diferite de adevar si e si o pierdere de vreme (ca oricum nu isi schimba conceptiile) si unii se supara ca nu le accepti ideile si devin mai agresivi.
Nu stiu cat de tanar sunt, si in raport cu cine,si nici nu conteaza asta ,pana la urma!
Va multumesc pentru sfatul de a-mi "cizela" conceptiile,si pentru ca-mi fixati si un reper temporal cu titlu de "ab initio" si cu valoare de borna kilometrica zero !!!
Insa din pacate nu am inteles ce vreti sa ziceti cand imi spuneti ca nu am inteles !!!
De aceea va rog mult : fiti mai de-nteles, pe viitor !
Reply With Quote