View Single Post
  #2  
Vechi 15.09.2006, 11:41:48
Clausemi
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de crina
O zi buna tuturor! As vrea sa gasesc raspunsul la o intrebare care ma framanta. Am sufletul curat, cred in Dumnezeu si cu toate acestea am motive sa cred ca, pentru scurt timp, am fost posedata. Pentru cateva minute devenisem hotarata sa ma sinucid ; nu sunt nici nebuna, si am o fire in general optimista. Ceva s-a intamplat si mi-am revenit. Am incercat sa lupt si sa ma rog in continuu. Toate acestea s-au intamplat intr-un loc unde am aflat mai tarziu ca s-au mai sinucis doi oameni.
Va rog sa ma luminati: de ce mi s-a intamplat mie? am stat in acel loc impreuna cu mai multi oameni carora nu li s-a intamplat acest lucru. Ma sperie faptul ca numai mie mi s-a intamplat. Ma stiu cu sufletul curat, generoasa, ma las mereu pe ultimul loc pentru binele si fericirea altora. Va rog sa-mi spuneti care este punctul meu slab prin care necuratul a intrat in mine si a incercat sa ma atraga in lumea lui.

Astept cu nerabdare un raspuns, pentru linistea mea
Scuze dar eu am impresia ca prea se da importanta la anumite situatii care....daca ar fi trecute cu vederea si nu le/am mai despica atata in 4 ar fi uitate imediat cum s/au petrecut iar viata ar decurge in continuare cat mai normal....parerea mea este ca ar trebui sa fim mai optimisti,mai cu credinta in Dzeu si in puterea si voia Lui si sa interpretam cat mai mult ceea ce ni se intampla in mod pozitiv...si atunci nu ne/am mai inspaimanta gratuit si ne/am mai face atatea probleme ,efectiv din nimic...
Eu cred ca exista o tendinta generala de a ne lamenta si a face din nimic ceva,decat sa iesim imediat din ceva ce,poate ni se pare pe moment a fi rau.

Ca de ex...daca imi vine lesin pe strada,in loc sa ma gandesc pozitiv,ca poate fi de la caldura,de la nemancare daca este cazul...eu incep sa ma gandesc la locul in care mi s/a facut rau....cercetez cum,de ce si in ce fel...etc...si in loc sa mananc ceva si sa caut sa stau la umbra sa ma linistesc putin,mai rau imi fac si accentuez starea.
Cam asa vad eu situatia ta...cred ca iti face placere sa te vezi o victima a fortelor malefice...iar daca asta te incanta,stai linistita ca nu te vor ocoli...cu cat ii bagi mai mult in seama cu atat te vor baga si ei...
Reply With Quote