View Single Post
  #1  
Vechi 09.10.2014, 13:46:30
Lumi27 Lumi27 is offline
Member
 
Data înregistrării: 19.08.2013
Locație: Focsani
Religia: Ortodox
Mesaje: 54
Unhappy Andrei vrea sa mearga din nou

Numele meu este ANDREI VASILACHE si am 11 ani si locuiesc in Galati. La 7 ani am facut prima criza de epilepsie chiar de ziua mea in somn si asa am ajuns sa nu ma mai pot tine pe picioare.
Parintii mei m-au dus la spitale din diferite orase, Galati, Bucuresti, Cluj
De la Cluj m-au trimis in Austria pentru tratament , recuperare si mi-au pus acest diagnostic DISTONIE MUSCULARA.
In februarie am facut ultima ctiza de epilepsie si am foarte multe medicamente de luat , unele compensate , altele nu.
Pe langa aceste medicamente trebuie sa fac foarte multa gismnastica si am de luat un tratament foarte scump care trebuie comandat din America. Tratamentul se numeste TETERBENAZINA.SA.TECMODIS iar mami si tati nu au bani sa mi-l procure. Tratamentul este sub forma de pastile si costa costa 800 de lei pe luna , mult prea mult pentru bugetul nostru . Trebuie sa-l i-au 3 luni si apoi alte 3 luni pauza si tot asa.
Vreau ca mami si tati sa aiba bani de tratament si bani de gimnastica ca sa ma fac bine . Imi doresc sa merg cu mami de mana asa cum fac alti copii.
Locuim in camin (o singura camera 3 persoane) si am nevoie urgenta de tratamnt. Mama are diabet si alocatia mea, 90 de lei + salariu tatalui cu care ne descurcam foarte greu. Eu fac scoala la domiciliu din cauza ca mama nu ma poate ajuta sa ma duc la scoala.
Cei care vor sa ma ajute o pot face la contul bancar deschis la BRD RO20 BRDE 130SV66188521300 , pe numele mamei mele MARIANA VASILACHE ,tel :0727339183

Last edited by Lumi27; 09.10.2014 at 13:58:02.
Reply With Quote