View Single Post
  #109  
Vechi 16.07.2009, 02:24:41
zoridezi zoridezi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2009
Mesaje: 729
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Mai vorbeste despre unificarea statelor lumii, de noua putere modiala, despre amagirea venirii Planetei X, despre dependenta de televizor, despre cipuri, otravirea zilnica cu pasta de dinti si cu apa care contin fluorura de sodiu, etc.

http://www.fluoridealert.org/health/brain/

Dar cine isi permite sa cumpere pasta de dinti "curata" si apa pura? Si de unde?!

"Am renuntat sa mai cumpar pasta de dinti care contine Fluorura de sodiu (NaF) din simplul motiv ca este toxica atunci cand este inghitita.
Fluorura de sodiu este o substanta toxica folosita pentru otrava de soareci, in tratarea APEI si in pasta de dinti.
Efectele ale fluorurii de sodiu asupra omului sunt scaderea puterii de concentrare, scaderea treptata a IQ-ului (in special la copiii aflati in plina crestere), senzatie de oboseala. Ma rog, se zice ca rusii si germanii florurau apa detinutilor pentru a-i face mai "cuminti" dar asta e o alta mancare de peste si nu vreau sa-l supar pe piskeshu.

Anyway, luand la rand fiecare sortiment de pasta de dinti din supermarketuri, am realizat ca toate au aceasta substanta toxica. Singura care nu contine fluorura de sodiu este Parodontax Classic care costa "doar" 17 lei si on-line.

Pentru mai multe informatii, accesati:
Fluorura si Creierul
Teste cu NaF asupra animalelor"
Foarte bun siteul depindedenoi! Thnx. Cat priveste pasta de dinti, eu cand eram mica o mancam, pt. ca imi placea gustul Acum nici nu mai folosesc pasta de dinti, imi plac dintii naturali, ingalbejiti de cafeina, cu seminte printre gingii etc. glumesc!
Oamenii pesterii traiau mai mult si nu mai umblau cu toate porcariile
Reply With Quote