View Single Post
  #6  
Vechi 13.09.2009, 23:02:42
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mara2009 Vezi mesajul
Pentru mai multe detalii legate de situatie va rog sa imi cititi celalalte post-uri.


Astazi am ajuns cu niste treburi in apropierea de casa lui . Si tot asteptand pe mama sa iasa din firma, mi se posteaza o tiganca in fata.

-Fata mea , tu iubesti pe D nu,?

Eu am ramas perplexa, de unde ii stia numele ..de unde ma stia..

Eu nu ii raspund ci stau si ma uit la ea, apoi ea continua:

-Afla de la mine ca i s-au facut vraji in data de ... si de atunci iti e tie rau.Nu iti cer bani, nu iti spun nici numele , iti spun doar ca el are facute vraji.

Si a plecat..i-am zis mamei..si am ramas amandoua mute.Intradevar in apropierea de data aceea el a inceput sa se schimbe radical.Oameni buni, ce e de facut? Exista oameni rai..ne-au pus gand rau si uite ce s-a intamplat acum..ce pot sa fac? Ce sa ii zic preotului?
Parca is intrun film SF
Mara, tu ai spus ca ai ajuns cu niste treburi pe langa casa lui...e prima oara cand ajungi pe langa casa lui? Banuiesc ca nu de moment ce ati avut o relatie si iarasi banuiesc ca tiganca cu pricina e din cartierul in care locuieste el si mi se pare logic atunci sa ii cunoasca pe cei din cartier si chiar si numele lor...si de ce nu si detalii despre viata locuitorilor

Eu facand aceasta legatura...pur si simplu nu vad nici o minune, cu atat mai mult una de la Dumnezeu, in schimb s-ar parea ca e doar o tiganca (ghicitoare) care speculeaza pe seama datelor pe care le are

Cam asta e parerea mea...

Doamne ajuta in luarea deciziei favorabile!
Reply With Quote