View Single Post
  #92  
Vechi 22.03.2021, 16:24:50
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Daca ati avut drum dogmatic si canonic pentru aflarea Adevarului atunci ia cititi aceasta talcuire de la Dumnezeu suflata prin Trambita Apocaliptica ortodoxa nr.7.

Nu va ganditi la dezbinare si la lupta fratricida si la blestem ci cititi sau ascultati citirea preotului si va veti mangaia sufletul.

Pun si eu pe site ceva din linkul respectiv:
Citat:
Mi-e dor, mereu Mi-e dor să deschid cerurile deasupra cetăČ›ii cuvântului Meu Č™i să-Mi deschid gura Č™i să-Mi las cuvântul să curgă peste cetate ca să fie aČ™ezat în cartea sa Č™i să mărturisească el lucrarea venirii Mele cuvânt pe pământ în acest timp, o, că Mi-am făcut cetate pe pământ Č™i Mi-am aČ™ezat în ea străjeri de veghe să-Mi primească ei glasul venirii Mele cuvânt peste pământ Č™i să-l pună pe cale Č™i să meargă cuvântul Meu de la margini la margini Č™i să poată afla cei de pe pământ cuvântul lui Dumnezeu din vremea aceasta, că Eu, Domnul, în toată vremea am lucrat pe pământ cu cei ridicaČ›i de Mine la lucrul Meu din fiecare vreme, dar ca Č™i azi, ca Č™i acum cu o mânuČ›ă de popor n-am mai lucrat alte dăČ›i, fiindcă acum se împlineČ™te venirea Mea cu sfinČ›ii, Č™i cu glasul Meu grăiesc de deasupra, că am de înnoit totul, totul, precum este scris de înnoirea lumii, Č™i toate se lucrează prin cuvânt ca la facerea pe care am încheiat-o cu facerea omului, după care am dat să Mă odihnesc Č™i să pecetluiesc ceea ce am lucrat Č™i am aČ™ezat să fie.

Se citeČ™te în duminica aceasta în biserici învăČ›ătura Mea cea despre tatăl cel cu doi fii,


Data: 28-02-2021
Deci secta aceasta pretinde o comunicare de la Hristos in data de 28 Februarie.

@Moroco si @Petru rog sa ne lamuriti cu urmatoarele raspunsuri.

1. Cum a vorbit Hristos in ziua respectiva, chiar de Duminica, de Predica Fiului Risipitor?
2. A venit Hristos Duminica aia si a spus asta la predica? Sau cum L-ati vazut?
3. Care nebun de la voi a produs tampenia asta in numele lui Hristos
4. De ce comunicarea asta este diferita ca mesaj si continut de altele sectare?
5. De ce comunicarea asta este o visare ca dupa betie, ca sa amageasca pe toti cei beti si neatenti?


6. Cat de beti erati cand ati scris asta?

7. Care are tupeul de la voi din secta sa spuna in numele lui Hristos "se citste invatatura mea"...

8. Cum aveti tupeul sa vorbiti in numele lui Hristos?

9. Nu sunteti aratati voi insiva ca vorbiti ca nebunii in numele lui Hristos???

10. A aparut Hristos la voi? Ca este deja la noi la ortodocsi? Nu cumva e dracul ala care a dictat in numele lui Hristos?

Last edited by gpalama; 22.03.2021 at 16:51:03.
Reply With Quote