Subiect: Jocuri si anime
View Single Post
  #2  
Vechi 10.07.2017, 02:39:24
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de SerOund Vezi mesajul
Buna ziua ,jucatul pe calculator ,de jocuri ,cu masini ,de strategie ,online ,unele mai violente ,sunt pacat? De ce?
Vreau sa precizez ca :
1.Nu ma joc non-stop ,mai citesc si ma documentez pe internet ca acum.
2.Imi plac jocurile ,dar de exemplu cand omor oameni in jocuri nu inseamna ca o fac si in realitate ! Credeti-ma ,mie mi-e mila de aproape orice vietate (mai putin de insecte ,exceptie albinele ,fluturii ,si uneori gandacii). Credeti-ma ,nu as putea omori nici un animal sau musca. Ma credeti ca la tara cand s-a taiat procul ,am plans pentru porcul ala? Daca de un porc care e considerat un animal inferior plang ,dar ce sa mai zic de oameni?
3.In fata calculatorului am 4 icoane ,doua cu IIsus ,una cu Fecioara Maria si una cu Arsenie Boca. La toate cele 4 ma rog in fiecare seara ,si ii multumesc lui Iisus ca traiesc bine si ca sunt sanatos. Si ma rog sa fiu iertat pentru greselile care le-am facut ,le fac si le voi face ,si sa aiba grija de persoanele iubite.
4.Era o perioada cand ma durea capul ca pierdeam in jocuri precum CS ,LOL ,dar acum am invatat sa ma distrez din ele ,am invatat adevaratul lor scop deci mai nou eu incerc sa ma distrez ,adica dau tot ce pot in ele ,dar nu ma mai stresez ,ca nu are rost. Stres la mine exista in schimb la scoala si religie ,in sensul in care sa nu fac un lucru grav.
Apoi ,e pacat sa te uiti la anime? Ma uit doar la cele cu actiune ,harem si ecchi pentru amuzament. Hentai nu privesc. Si ma uit la 2-3 anime pe luna ,uneori nici unul ,cam asa. Stiu ca intr-un anime am refuzat sa ma uit ca era vorba de reincarnare si nu suport cand aud aceasta teorie despre viata si moarte ,eu cred in Dumnezeu si Iisus ,si viata de apoi !
Fiule,este un foarte mare pacat sa te joci pe calculator,totusi daca te joci pe tableta sau telefon Nu este pacatul la fel de mare,dar ai mare grija ca domnul se uita si vede cand tu te joci.Chiar daca ai icoana cu arsenie boca in fata calculatorului,sa stii ca lui Nu ii place asta.Oare Arsenie se juca counter sau fifa?Nu,fiule el as juca numa dota,deci ia aminte son,sterge in acest moment toate jocurile de pe calculator,ca Nu sunt placute lui arsenie boca.
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote